Satış Ortaklığı (Affiliate)

Satış Ortaklığı Pazarlaması(Affiliate) Güvenli mi?
Bağlı kuruluş pazarlaması çok güvenli bir gelir modelidir. Siz ve ortaklarınız, her iki tarafın yükümlülüklerini açıkça açıklayan bağlayıcı bir sözleşme alırsınız. Buna göre, işverenlerle gerekli trafiği oluşturduğunuzda kazandığınız komisyonu alacaksınız.
Bağlı kuruluş pazarlamasının maliyeti nedir?
Bazı şirketler,  web sitelerini kurmak ve sürdürmek için hiçbir şey ödemezler. Diğerleri web alanı için sabit maliyetler öder veya ek eklentiler satın alır. Sonuç olarak, kendi web sitenizi oluşturma konusunda ne kadar usta olduğunuza ve hangi web alanı sağlayıcısını seçtiğinize bağlıdır.

Herkes Ortak Pazarlama Programı Oluşturabilir mi?

Evet, herkes kendi bağlı kuruluş pazarlama programını kurabilir.

Bir ortak bulmak ne kadar sürer?

Genel olarak, uygun bir ortaklık ortağı bulmak çok hızlıdır: Bir ortaklık ağının yardımını kullanırsanız, en fazla birkaç saat ve bir gün sürebilir. Ancak uygun bir ortak bulunduğunda, birkaç gün içinde başlayabilirsiniz.
Bağlı kuruluş pazarlamasından para kazanmaya başlamak ne kadar sürer?

Bu soruyu cevaplamak zor. Bağlı kuruluş web sitenizin komisyon oluşturması çok hızlı olabilir. Fakat daha uzun sürmesi de mümkündür. Aradan üç ila dört ay geçmesine rağmen hala kar elde etmediyseniz, kesinlikle harekete geçmeniz ve sitenize daha fazla kullanıcı çekmek için çözümler aramanız gerekir.

Hangi ödeme modeliyle başlamak en iyisidir? Başlamak için, tıklama başına ödeme ile ödeme yapılması önerilir. Metinlerinize bağlı kuruluş bağlantılarını eklemek ve kullanıcıların tıklamasını sağlamak daha kolaydır. Satış başına ödeme gibi modeller daha talepkar ,çünkü ziyaretçilerinizin de bir satın alma işlemi yapmaya ikna edilmesi gerekir.

Kendi reklam materyalinizi kullanabilir misiniz?

Prensip olarak, bağlı kuruluş ortaklarınıza dikkat çekmek için kendi reklam materyallerinizi geliştirmeniz mümkündür.

Ancak, bunu yapmak isteyip istemediğine karar vermek tüccara kalmıştır. Bazı bağlı kuruluş ortakları, sağladıkları promosyon araçlarını kullanmayı tercih eder. Bu nedenle, kendi reklam materyallerinizi kullanmadan önce bağlı ortaklarınıza danışmanız önemlidir.

Bağlı kuruluş pazarlamasına yatırım yapmak için ne kadar zamanınız var?

Başlangıçta haftada iki ila üç gün seçmeniz ve web sitenizde her gün en az iki saat çalışmanız yeterlidir. Ancak, bağlı kuruluş pazarlama programınız büyüdükçe, kullanıcılarınıza her zaman yeni metinler sunabilmeniz için daha fazla zaman ayırmanız gerekli hale gelir.

Uzun vadeli bağlı kuruluş pazarlaması yapmak zor mu? Bu zorlu bir iştir, ancak doğru tutum ve coşkuyu getirirseniz, bağlı kuruluş pazarlama programınızı uzun vadede yönetmeyi ve sürdürmeyi kolay bulacaksınız.

Bir ortaklık programı ne kadar süre çalışabilir?
Ortaklık programları, siz veya satış ortağınız sözleşmeyi aktif olarak feshedene kadar geçerlidir. Buna göre bağlı kuruluş pazarlama programınız teorik olarak istediğiniz kadar devam edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.