İnternetten Fotoğraf ve Video Satarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten Fotoğraf ve Video Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Birçok insan fotoğrafçılık veya film için yeteneklerinin olmadığını düşünüyor. Ama bu doğru değil! Herkes harika fotoğraflar ve videolar çekebilir ,sadece nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekir. Ve bu tam olarak bu blog makalesinin konusu.

Belki şimdi fotoğraflarınızın ve videolarınızın özel bir şey olmadığını ve kimsenin onlar için para ödemeye istekli olmadığını düşünüyorsunuz. Ama yanılıyorsunuz! İnternette iyi fotoğraflar ve videolar arayan birçok kişi ve şirket var. Bunları web siteleriniz, sosyal medya kanallarınız veya reklam kampanyalarınız için kullanabilirsiniz. Ve işte burada devreye giriyorsun. Fotoğraflarınız ve videolarınız ile internetten para kazanabilirsiniz.

Nasıl çalışır? Çok basit,bir stok fotoğraf web sitesine kaydolun ve fotoğraflarınızı ve videolarınızı yükleyin. İlgilenen müşteriler daha sonra medyanızı satın alabilir ve kendi projeleri için kullanabilir. Bunun için stok fotoğraf web sitesine bir komisyon ödersiniz. Bu kadar basit! Elbette tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı hemen internete koymanız gerekmiyor. Ayrıca, önce birkaçını seçme ve yalnızca en iyilerini yükleme seçeneğiniz de vardır. Ya da bir süreliğine ücretsiz olarak internete koyar ve işinizin reklamını yapmak için kullanırsınız. Bu, giderek daha fazla insanın harika fotoğrafları ve videoları nerede bulacağını öğrenmesinin bir yoludur!

Bunun için hangi platformlar en iyisidir?

İnternetin artan popülaritesi ile artık internetten para kazanmak hiç olmadığı kadar kolay. Bunu yapmanın en kolay yollarından biri fotoğraf ve video satmaktır. Ancak hangi platformlar fotoğraf ve video satmak için en iyisidir? Birçok farklı seçenek var, ancak hepsi eşit derecede uygun değil. Bazı platformlar diğerlerinden daha iyi fiyatlar sunarken, diğerleri daha geniş bir fotoğraf ve video yelpazesine sahiptir.

Fotoğraf ve video satmak için en iyi platformlardan bazıları şunlardır: Shutterstock: Shutterstock, stok fotoğraf ve video satmak için en popüler sitelerden biridir. Site, uygun bir fiyata satılan çok çeşitli yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar sunmaktadır.

iStockPhoto: iStockphoto, stok fotoğraf ve video satmak için başka bir popüler web sitesidir. Sitede uygun fiyatlarla satılan çok çeşitli yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar bulacaksınız.

Dreamstime: Dreamstime, stok fotoğraf ve video satmak için başka bir harika seçenektir. Site, uygun fiyatlarla satılan çok çeşitli yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar sunar. Ayrıca Blackbox, Artgrid ve Adobe. Daha sayısız var.

Fotoğraflar ve videolar hangi kriterleri karşılamalıdır? Çevrimiçi para kazanmak istiyorsanız, iyi fotoğraflar ve videolar mutlak bir zorunluluktur. Metin katkılarını da kabul eden birçok web sitesi ve portal olsa da, gerçek şu ki: çoğu insan sadece görsel olarak yönlendirilir ve bilgilerini resim veya video şeklinde almayı tercih eder. Ancak fotoğrafları ve videoları iyi yapan tam olarak nedir? Her şeyden önce, iyi aydınlatılmalılar. Elbette buradaki konuya da bağlı ama genel olarak ne kadar parlak olursa o kadar iyi. Pek çok insan natüralist bir stili, yani aşırı düzenlenmemiş fotoğrafları tercih eder. Elbette ışık da videolar için son derece önemlidir , kimse karanlık ve kontrasttan yoksun bir video görmek istemez. Kamera da sabit tutulmalıdır. Titrek kayıtlar sadece profesyonelce değil, aynı zamanda izlemesi son derece can sıkıcıdır. En iyi kameralar en pahalı olma eğilimindedir, ancak 100 doların altında iyi modeller vardır. Tabii ki, daha pahalı bir kamera almaya karar verirseniz, en iyi sonuçları almak için uygun aksesuarları da satın almanız gerekecektir. Son olarak, fotoğraflarınızın ve videolarınızın ortak bir konusu olduğundan her zaman emin olmalısınız. Bu nedenle tematik olarak birbirine uymalı ve net bir mesaj iletmelidirler. İnsanların içeriğinizi paylaşmasını ve yorum yapmasını istiyorsanız, ilginç ve değerli bir şey sunmanız gerekir. Sıkıcı veya alakasız içerik ise hızla spam olarak işaretlenir ve silinir.

Bununla ne kadar para kazanabilirsin? Fotoğraf ve video satarak ne kadar kazanabileceğiniz çeşitli faktörlere bağlıdır. Birincisi, fotoğrafların ve videoların ne kadar iyi olduğuna bağlı. Kalite ne kadar iyi olursa, o kadar değerli olabilirler. İkincisi, onları nerede sattığınıza bağlıdır. İnternette fotoğraf ve videolarınızı satabileceğiniz çeşitli stok fotoğraf siteleri var. Ancak fiyatlar siteden siteye değişiklik göstermektedir. Genel olarak, fotoğraf ve video satmak, birkaç yüz ile birkaç arasında herhangi bir yerde satış yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.